Головна » 2013 » Березень » 17 » День захисту прав споживачів
День захисту прав споживачів
  «Ідеологія надспоживання більш небезпечна для людства, ніж ідеологія гітлерівського тоталітаризму»
Альберт Гор

Щороку 15 березня відзначається Всесвітній день захисту прав споживача, який є днем солідарності споживачів та споживчих організацій в усьому світі. Саме в цей день у 1962 році президент США Джон Кеннеді проголосив на засіданні конгресу США чотири основних права споживача: право на безпеку; право бути інформованим; право вибору; право бути почутим.
      Споживча освіта в навчальних закладах реалізується за допомогою курсу «Основи захисту прав споживачів». Даний предмет сприяє формуванню в учнів системних знань, розуміння споживчого законодавства, вміння грамотно захищати свої права, відповідати за вчинки, приймати рішення, які відповідали б не тільки власним інтересам, а й інтересам громади та суспільства.
     Актуальність змісту споживчої освіти полягає в необхідності формування в учнів раціонального споживчого мислення, що ґрунтується на законах споживання та природній потребі людини в якісному й безпечному добробуті, природному прагненні до поліпшення якості особистого та суспільного життя.
       В день захисту прав споживачів в нашому закладі практикується проведення тренінгів для учнів та вчителів, оформлення стендів, участь в конкурсах тощо. Протягом кількох років в МАН юні науковці працюють над науковими роботами, пов’язаними з споживчою освітою. На уроках учні розглядають ситуаційні завдання, що моделюють випадки порушення прав споживачів, взятих з реального життя та, керуючись ЗУ «Про захист прав споживачів» , приймають рішення.
Переглядів: 711 | Додав: modern | Рейтинг: 0.0/0

«  Березень 2013  »